Recenze vybavení

Filtr na vodu Sawyer SP128 MINI

Dodržování pitného režimu je při cestách důležité. Ne vždy máme po cestě možnost si dokoupit pití nebo dostatek studánek s pitnou vodou.

Pokud chodíte do přírody se svým čtyřnohým parťákem, tak musíte vždy nést zásobu vody i pro něj. Takové množství vody se pak v určitém terénu pěkně pronese. V kombinaci s horkým počasím se pak lehce stane, že zásoby vody dojdou a je třeba danou situaci řešit.

V takovém případě je nalezení nějakého pramenu nebo potůčku výhra! Ovšem nikdy si nemůžeme být jistí kvalitou takovéto vody. Pes většinou s těmito zdroji problémy nemá. Ovšem u nás lidí je vhodné předcházet případných potížím. S Conrím nosíme filtr na vodu Sawyer SP128 MINI. Je lehký, skladný a firma Sawyer je v oblasti filtrů na vodu pojmem. Jejich filtry vysoce kvalitní a dle testů dokážou vodu zbavit až 99,99% škodlivých bakterií (salmonela, cholera, E. coli, atd.) a parazitických prvoků (giardia a cryptosporidium).

Pracuje na principu filtrování vody přes dutá mikrovlákna. Filtr dokáže vyfiltrovat 1,2-1,5litru vody za hodinu.

Filtr jsme už několikrát využili. Vždy se jednalo o krizovku, kdy nám zbývalo ještě pár kilometrů ke studánce nebo jinému zdroji a po cestě byl jen nějaký potůček. Filtr neobsahuje žádnou chemii a tak neovlivní ani chuť filtrované vody. Voda z lesních potůčků byla vždy příjemně chladná a chutná.

Snadná údržba filtru Sawyer SP128 MINI

Samotný filtr na vodu Sawyer SP128 MINI stačí jednou za čas vyčistit dle návodu. Jednoduše protitlakem dodávanou stříkačkou. Veškeré nečistoty vytlačíte ven. Octová voda dokonale pročistí a dezinfikuje filtr. Pak několikrát propláchnete čistou vodou a necháte filtr vysušit. Snadné 🙂

Vyhodnocení:

Velice dobrý filtr, který patří mezi špičku na trhu. Za slušnou cenu máte k dispozici filtr, který vám bude sloužit roky (při správné údržbě). Filtr je lehký, skladný a určitě by neměl chybět ve vybavení každého, kdo rád vyráží do přírody na pár dní nebo dlouhé trasy.

Tagged ,