Recenze vybavení

Taktický obojek – testujeme ten nejlevnější

Občas mám tendence pořizovat některé věci taktického charakteru. A vzhledem ke zkušenostem z armády, kde jsem jako psovod působil, jsem chtěl do výstroje pořídit i obojek, se kterým se podstatně lépe manipuluje nejen při nácviku obran.

Na internetu seženete dnes již takřka vše. V četně různých taktických obojků. Mě docela zaujal klasický taktický obojek, který se prodává už za nějakých 170 KCZ. Ano! Opravdu za 170 KCZ 😀

Proč mě zaujal obojek za pár kaček?

Je totiž na chlup stejný jako cela řada „totožných“ obojků v cenách 500-1.500 KCZ. Nebudu vůbec rozebírat původy těchto obojků. Fotografie jsou na chlup stejné u výrobků levných i těch drahých.

Nedělám si iluze, že bych pro naše cesty přírodou potřeboval TOP kvalitní taktický obojek za několik set korun. Nechci ho pro profi nasazení a ani pro intenzivní výcvik obran, kde už je opravdu více než jen na zvážení pořízení něčeho značkového a ověřeného.

Jak si levný taktický obojek vede po cca 2 měsících?

Celkové zpracování i materiály jsou na cenu zcela vyhovující. Nic nikde nevyčnívá, žádné „nedošité“ místa, umělohmotné náhražky namáhaných částí a podobně. Obojek působí pevně a kvalitně.

Používáme ho asi 2 měsíce. Bez problému zvládá běžný výcvik, obrany a bereme ho i na cesty. U tohoto typu obojku nejvíce oceníte rukojeť, která poskytuje vhodné přidržení psa. Lépe se tak s ním manipuluje nejen na cvičáku, ale třeba i v hromadné dopravě nebo v terénu. Přezka je pak další věcí, která je na tomto obojku perfektní z mnoha důvodů. Pohodlné zapnutí i především pak jednoduché okamžité odepnutí jednou rukou. Nikdy nevíte, kdy nastane situace, kde právě rychlé odepnutí obojku může být zcela zásadní. Funguje to velice dobře, ale chápu, že pro běžné „pejskaře“ to nebude zrovna to, proč by si měl tento obojek pořizovat.

Obojek jsem měl možnost srovnat s kolegou, který má nějakou dobou ten stejný, ale v ceně 750 KCZ. Jsou zcela totožné co do materiálu, provedení, tak i kovových částí.

Vyhodnocení

Po dvou měsících používání asi neudělám zcela vyčerpávající vyhodnocení, ale za cenu 170 KCZ je obojek zcela O.K. Vyhozené peníze to nejsou.

Pokud hledáte „taktický“ obojek jako „módní doplněk“, tak budete spokojení. Za málo peněz hodně muziky. Nemusíte se při tom ani bát s obojkem občas zajít na cvičák a dát si tam s ním i obrany.

Je dost pravděpodobné, že tyto „noname“ obojky jsou z jedné fabriky a tedy nebude nutné za něj vyhazovat několik stovek. Hledáte-li ovšem něco „ověřeného“ se zaručenou kvalitou, tak bych se určitě podíval na některé zavedené značky. Zakoupit se dá i v e-shopech u nás. Já jej pořídil na Wish za 169KCZ s dopravou zdarma.

Tagged , ,