Tipy na výlety

Zajímavé místo: Smrk a Šance

Smrk (1276m) je druhou nejvyšší horou Moravskoslezských Beskyd. A právě na tuto horu nás vyslali naši sledující v hlasování na naší Facebook stránce (https://www.facebook.com/vlcinacestach). Naše trasa pak vede k vodní nádrži Šance a dále pak do Beskydského pivovárku 🙂 Celá trasa má cca 19km.

S Conrím cestou na Smrk 🙂

Naše trasa začíná u v Ostravici, kdy se pouštíme po červené směrem na Smrk. Po cestě si uděláme několik fotek. Příroda je nádherná a lidí také moc není. Pouze u Bučacího potůčku si musíte trošku dávat pozor. Průchod je zde poskakováním z kamenu na kámen 🙂 Jinak je cesta docela fajn. Až na úsek někde kolem 5-6km, kdy procházíte náročnějším terénem (kameny, kořeny a nebezpečí uklouznutí).

Nesmělo chybět i pózování …pro turisty opět atrakce 😁

Na 6km je studánka Tajemná Řásnovka, kde se můžete pěkně zchladit a doplnit si zásoby vody. Foto jsem nestihl pořídit 😞 Na tomto úzkém úseku šel za námi pes a tak jsem musel s Conrím, který si už né s každým sedne a měl „naježený“ hřbetem, trošku pohnout vpřed.

Smkr ….nádherný výhled z vrcholu, který prostě stojí za to.

Když se dostanete na Smrk, tak odměnou vám bude nádherný výhled, který vás tam určitě na dlouhou doby doslova posadí 🤩 Po pauze se vydáváme na cestu směrem vodní nádrži Šance.

Sestupujeme k vodní nádrži Šance…

U vodní nádrže Šance se chceme podívat na Přehradní hráz Šance a pokračovat do Ostravice k Beskydskému pivovárku. Cesta je docela v pohodě. Chvíli jdete podél silnice, ale následný pohled na Přehradní hráz Šance také stojí za to.

Přehradní hráz Šance…

Od přehradní hráze už nabíráme směr Ostravice. V pivovárku si pak dáme luxusní pivo, které mohu doporučit. Jídlo, které tam obsluha nosila vypadalo také luxusně. Ale já si dal moje oblíbené halušky s brynzou. Bohužel to byl absolutní propadák. Příště zkusím něco jiného 🙂

Hledáte-li zajímavou trasu, která vás odmění nádherným výhledem a nevadí vám trošku náročnější stoupání, tak Smrk je perfektním tipem na výlet. Zakončení v Beskydském pivovárku je pak příjemnou odměnou za váš výkon 😉

Tagged ,