Tipy na výlety

Zajímavé místo: Ondřejník a Skalka

Ondřejník (890m) je třetí nejvyšší a Skalka (964m) nejvyšší vrch Podbeskydské pahorkatiny. Poskytují opravdu krásné výhledy do okolí.

Kaple sv. Antonína u roubenky Ondřejníček

Naše trasa začíná na vlakovém nádraží ve Frýdlantu nad Ostravicí a končí na vlakovém nádraží v Kunčicích nad Ostravicí a celá trasa má cca 13km.

Hned pod Ondřejníkem (3,3km od nádraží) narazíte na Kapli sv. Antonína a roubenku Ondřejníček, kde se můžete občerstvit a vyrazit dále na Ondřejník. Tam si můžete užít nádherný výhled do okolí. Z Ondřejníku se vydáte směrem na Skalku.

Příchod na Skalku a pohled na Medvědí BarBar

Na Skalce se můžete těšit na „Medvědí BarBar“. Kde můžete doplnit/dokoupit nápoje a usednout si ke krásnému výhledu na Beskydy. Vyjde-li vám počasí, tak si užijete úchvatný pohled, který vás na místě udrží opravdu dlouho 🤩

Ze Skalky pak vyrazíte na nádraží do Kunčic nad Ostravicí. Trasa je trošku strmější, ale o to rychleji seběhněte dolů 😉 Kousek od nádraží je pak Restaurace/Pivovar Ogar, kde si můžete dát dobré pivo i jídlo.

Výhled ze Skalky

Hledáte-li nenáročnou trasu, která vás odmění nádhernými výhledy, tak Ondřejník a Skalka jsou perfektním tipem na výlet. Na vrcholcích si můžete posedět a věřte, že se vám nebude chtít pryč 🤩 Na Skalce navíc je k dispozici i „Medvědí BarBar“, který je kvalitně zásobován.

Tagged ,