Recenze vybavení

Energie na cesty? Tip na 30.000 mAh powerbanku

Vyrážíme-li na delší cesty do přírody, kde se několik dní budeme pohybovat mimo místa, kde můžeme dobít naše telefony, svítilny, fotoaparáty a podobně, tak je na místě nést si náhradní zdroj, který nám umožní naše elektronické vybavení dobít.

V drtivé většině případů zvolíme powerbanku. Učinil jsem rovněž tak. Vybíral jsem podle kapacity, kde jsem chtěl mít dostatek energie alespoň na týden. Potřebuji dobíjet především mobilní telefon. Potřebuji hlavně pořizovat fotografie a nějaká ta videa. Připojení s civilizací proběhne jen několikrát za den, kdy dám o sobě vědět blízkým, kouknu do mapy a zveřejním nějaké fotografie z cest 🙂 Na cestách budu mít většinu času aktivován režim „letadlo“. Ušetřím díky tomu značkou část energie.

Volil jsem tedy powerbanku o kapacitě 30.000 mAh od značky Epico. Přesněji model Epico Eloop E29 30 000 mAh šedá 9915101900014

Po testování jsem zjistil, že mobil v běžném provozu (volání, focení, prohlížení videí a stránek, běžná práce s kalendářem, propojení s hodinkami, zaplém Wifi atd.) jsem schopen nabít touto powerbankou 4,3 krát. Tedy nabíjení 4 dny po sobě. Pokud zapnu spořící režimy v mobilu, tak bych se měl bez problému dostat na cca 6 dnů. Pokud pojedu většinu dne na režimu letadlo (což na Stezce Českem plánuji), tak mám dostatek prostoru dostat se na celý týden energetické soběstačnosti. Myslím, že delší doba v našich podmínkách ani není potřeba. Dobít mobil nebo powerbanku by neměl být problém dobít na některých veřejných místech či v restauracích.

U powerbank je pro nás mimo kapacitu důležitá i její hmotnost. S kapacitou si zvyšuje i její samotná hmotnost. U powerbanky Epico Eloop E29 jsme na 454g. Což není nic lehoučkého a je třeba s touto váhou na dlouhých trasách počítat.

Vyhodnocení:

Docela mě mrzí, že powerbanka nemá nějaký displej, kde by byl zobrazen stav nabití. Ale i přes tento nedostatek je dle mě poměr cena/výkon dost slušný.

Tagged , ,